Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

„Lietuvos draudimui“ labiausiai rūpi transportas

Vasario 5-ąją AB Lietuvos draudimaspristatė draudimo rinkos apžvalgą bei prognozes 2008-iesiems.

Pasak „Lietuvos draudimo“ valdybos pirmininko Kęstučio Šerpyčio, lietuviai pagaliau atrado draudimą: Lietuvos draudimo rinka yra ir artimiausiu metu išliks tarp sparčiausiai augančių Europoje. Nepaisant šių skaičių, prognozuojama, kad ne gyvybės draudimo rinka Europos Sąjungos šalių lygį pasivys tik po 20 metų.

Lietuvoje ne gyvybės draudimo rinka pernai didėjo 27,3 proc. (iki 1 250,3 mln. litų pasirašytų įmokų). Tai – didžiausias rinkos šuolis per pastaruosius metus ir vienas iš didžiausių rinkos plėtros rodiklių visoje Europoje. Šiems metams kompanijos „Lietuvos draudimas“ ekspertai prognozuoja panašų – apie 25 proc. – rinkos augimą.

Itin sparčiai augo transporto draudimo rinka. Tai, pasak K. Šerpyčio, visų pirma lėmė padidėjęs naujų automobilių skaičius. „Naujų automobilių pernai Lietuvoje padaugėjo 45,5 procento – dėl šios priežasties ypač išaugo Kasko draudimo sutarčių skaičius. Rinkos statistika rodo, kad beveik visi įsigyjami nauji automobiliai apdraudžiami Kasko draudimu. 2007 metais šios draudimo rūšies augimas siekė 35 proc. ir buvo sparčiausias rinkoje“– teigė K. Šerpytis.

Komercinio transporto dalis tarp visų Kasko transporto priemonių draudimo sutarčių sudaro daugiau nei 50 proc. Tačiau, pasak K. Šerpyčio, žalos, kurias prireikia išmokėti už draudiminį įvykį, nutikusį su komercinio transporto priemone, būna itin didelės, todėl draudimo kompanijos drausti sunkvežimius bei autobusus imasi ne itin noriai. Nenuostabu: didžiausia žala, kurią praėjusiais metais turėjo atlyginti „Lietuvos draudimas“ už užsienio šalyje nutikusį draudiminį įvykį, siekė 500 tūkst. eurų (apie 1 mln. 726tūkst. Lt).

Lina JAKUBAUSKIENĖ

"Vežėjų žinios"
Sausis Nr. 2 (86)

"Linava" informuoja

Naujienos

Dilerių naujienos

Naujasis Mercedes-Benz Actros - prie starto linijos

Informacinės technologijos

Vietoj rašiklio – kompiuterio ar telefono klavišai

Keliai Keleliai

Vokietijos autobanams – 70 metų

Lietuvos automobilių kelių direkcija

Naujienos

Naujienos

„Matador“ padangos – bet kokioms sąlygoms

Veteranai

MINTYS APIE PRAėJUSIUS METUS

Lietuvoje ir pasaulyje

„Lietuvos draudimui“ labiausiai rūpi transportas

"Linavos" mokymo centras

Planuojami mokymo kursai ir seminarai

Vž informacija

Naujienos

Keleivinis transportas

Diskusijose – apie metro idėją sostinėje

Teisė

Nauji teisės aktai, aktualūs vežėjams