Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

„Daimler“ ir „KamAZ“ partnerystė

Praėjusių metų pabaigoje „Daimler AG“ ir Rusijos kompanijų grupė „Trojka Dialog“ pasirašė strateginės partnerystės sutartį, pagal kurią vokiečiai už 179 mln. eurų įsigijo 10 proc. kompanijos „KamAZ“ akcijų.

Atsižvelgiant į didėjančias muitinės rinkliavas importuojamiems automobiliams Rusijoje, „Daimler Trucks“ koncernas įgyja papildomą strateginį pranašumą Rytų rinkoje. Jeigu bendradarbiavimo rezultatai bus teigiami, 2012 m. „Daimler AG“ investuos į šį sandorį dar 36 mln. eurų.

Bendradarbiavimas su „KamAZ“ kompanijai „Daimler Trucks“ suteiks papildomą galimybę sustiprinti savo pozicijas Rusijos rinkoje bei įgyvendinti strateginės plėtros programą į BRIC (Brazilija, Rusija, Indija ir Kinija) šalis, su kuriomis Vokietijos gamintojas iš Štutgarto pradėjo dirbti jau prieš keletą metų.

Be to, „Daimler AG“, tapęs „KamAZ“ akcininku, gauna vieną vietą direktorių taryboje. Naujieji partneriai pasiryžę bendradarbiauti abiem pusėm naudingomis sąlygomis įgyvendinant bendrus projektus ir naujas technologijas, kurias „KamAZ“ kompanijai tieks „Daimler Trucks“.

Rusijos sunkvežimių gamintojui bus perduota visa būtina informacija, susijusi su naujų mazgų ir agregatų gamybos technologija, įskaitant ir antrosios kartos „Mercedes-Benz Actros“ sunkvežimių kabinas. „KamAZ“ savo ruožtu turi platų techninės priežiūros centrų tinklą ir dilerius, kurie gali tapti patikimais partneriais Rusijos rinkai tiekiant ne tik „Mercedes-Benz“ vilkikus, bet ir „Mitsubishi Fuso“ sunkvežimius. Į bendrus projektus įtrauktas ir „Mercedes-Benz“ autobusų pritaikymas ir tiekimas Rusijos rinkai.

Pasak „KamAZ“ generalinio direktoriaus Sergej′aus Kogogin′o, „Daimler AG“ finansinis indėlis ir dalyvavimas bendroje veikloje leis Rusijos kompanijai tapti lygiaverčiu partneriu pasaulio rinkoje.

Kompanijų grupės „Trojka Dialog“ direktorių tarybos pirmininko Ruben′o Vardanian′o teigimu, Vokietijos ir Rusijos sunkvežimių gamintojų partnerystė – labai svarbi abiejų valstybių ekonomikai. 2007 m. „KamAZ“ pardavė 154 000 sunkvežimių, kurių keliamoji galia didesnė kaip 6 tonos, iš jų daugiau kaip 53 000 realizuota Rusijos rinkoje. Čia „KamAZ“ teko 30 proc. Rusijos rinkos. „Daimler Trucks“ Rusijoje pardavė 1 300 naujų sunkvežimių. Pasak R.Vardanian′o, nepaisant finansinės krizės, artimiausiais metais Rusijoje prognozuojamas didėsiantis sunkiųjų sunkvežimių poreikis, todėl ilgalaikės partnerystės sutartis atvers naujas galimybes

abiejų šalių gamintojams ir leis patenkinti klientų poreikius aukščiausius kokybės reikalavimus atitinkančiais sunkvežimiais Rytų šalyse.

"Transporto pasaulis"
Vasaris Nr. 2 (98)

"Linava" informuoja

Dėl TIR operacijos pabaigos

Kronika (2009 m. sausis)

Regioniniai susirinkimai

„Linavos“ boulingo taurė′ 2009

Aktualijos

Darbą vėl keičia imitacija

Ir profesionalams būtina tobulinti kvalifikaciją

Atvirai

Kas proteguoja nelegalų verslą?

Dilerių naujienos

Lyderio vaidmuo įpareigoja

Įkurtuvės

„Autokurtas“ plečia servisų tinklą

Perspektyvos

Žvilgsnis į ateities transportą

Precedentas?

Negali būti, bet... būna! Geriantys vairutojai – nuostoliai transporto įmonėms

Rinka

Rinkos dialektika: kelias įkalnėn neišvengiamai baigiasi nuokalne

Stambiu planu

„Metų autobuso“ titulas vėl atiteko „Setrai“

Lietuvoje ir pasaulyje

Automatizuotas sukabinimo įtaisas

Medininkų poste pristatyta NAS sistema

Nauji automagistralių mokesčio tarifai Vokietijoje

Stovėjimo vietų aikštelėse rezervavimas

Sunkvežimių mugė NUFAM

Supaprastinta skaitmeninių tachografų kortelių išdavimo tvarka

„Daimler“ ir „KamAZ“ partnerystė

Keleivinis transportas

Autobusų su žvaigždutėmis – daugiau

Meistriškumo varžybose – daugiau elementų

„Kėdbusui“ – 50

Technika

BPW ašys su nauja stabdžių sistema

Tobuliausias padangų tikrinimo įrenginys – jau ir Lietuvoje

Teisė

Areštas

Muziejus

„Tatra“ iš Aukštųjų Tatrų papėdės