Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Tobulėja veterinarijos postai

Lietuvos Vyriausybė, vykdydama duotus įsipareigojimus stojimui į ES, Phare ir Lietuvos biudžeto lėšomis per dvejus metus pastatė ES reikalavimus atitinkančius Medininkų, šalčininkų, Lavoriškių, Kybartų, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto Molo ir Pilies pasienio veterinarijos postus. šie postai bus ES išorinės sienos postais. Jau šiandien Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba importo ir tranzito kontrolę vykdo pagal ES reikalavimus. Visus maisto produktus importuoti į Lietuvа galima tik per pasienio veterinarijos postus, kurių šiuo metu veikia 19, iš jų šeši atitinka ES reikalavimus.

Pasienio ir transporto valstybinė veterinarijos tarnyba vykdo jai pavestа funkcijа - užtikrinti maisto produktų importo ir tranzito kontrolę, siekiant užkirsti keliа į Lietuvа patekti kontrabandinei produkcijai ar maisto produktams, neatitinkantiems reikalavimų.

šiuo metu Pasienio ir transporto valstybinėje veterinarijos tarnyboje užregistruoti 1094 importuotojai, iš jų 508 - negyvūninių, 294 - gyvūninių ir 292 - kartu ir gyvūninių, ir negyvūninių maisto prekių importuotojai. Iš 1094 užregistruotų maisto prekių importuotojų 321 (29 %) įveža vaisius, daržoves, grybus, uogas.

Pasienio veterinarijos postuose dėl netvarkingų veterinarijos sertifikatų ir ženklinimo reikalavimų neatitikties sulaikyta ir neleista realizuoti Lietuvos rinkoje per 1723 t gyvūninių ir negyvūninių produktų. Pasienio veterinarijos gydytojai, atliekantys detalius krovinių patikrinimus, nustatė, jog importuojama produkcija gabenama netinkamoje temperatūroje ar dalis produkcijos neatitinka deklaruotos produktų rūšies - krovinyje rasta produktų, kurių importas į Lietuvа uždraustas.

Tranzitas

Tranzitu įvežtas prekes Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba kontroliuoja tol, kol jos palieka Lietuvos Respublikos teritorijа. Gyvulių, jų produktų, žaliavų bei pašarų importas į Lietuvos Respublikа ir tranzitas per jos teritorijа yra leidžiamas fiziniams ir juridiniams asmenims, gavusiems leidimus, kuriuos išduoda Pasienio ir transporto valstybinė veterinarijos tarnyba. Pasienio veterinarijos postų pareigūnai atsako už prekių gabenimo per valstybės sienа kontrolę. šių metų gegužės mėnesį pasienio veterinarijos postuose dėl įvairių tranzito ir importo reikalavimų neatitikimų buvo laikinai sulaikytos 188 transporto priemonės, gabenusios 14488 t gyvūninių produktų.

šiais metais nustatyti 8 atvejai, kai buvo pažeista produktų gabenimo tranzitu per Lietuvа tvarka.

Pasienio ir transporto valstybinė veterinarijos tarnyba yra įdiegusi pasienio veterinarijos postuose moderniа kompiuterinę sistemа, kuri leidžia stebėti krovinių importo ir tranzito srautus bei keistis informacija su Muitinės departamentu.

Per sausio - gegužės mėnesius per šalies teritorijа pervažiavo 3337 gyvūninių produktų krovinius gabenančios transporto priemonės, iš kurių 1599 buvo patikrintos ir 1201 - persverta pasienio veterinarijos postuose. Per šiuos metus tranzitu pervežta 15817 tūkst. tonų jautienos, 33756 tūkst. tonų kiaulienos, 19893 tūkst. tonų maistinių subproduktų ir 59153 tūkst. tonų paukštienos.

"Vežėjų žinios"
Liepa Nr. 13 (49)

"Linava" informuoja

Naujienos

Ekspeditoriai

Diplomuoti ekspeditoriai

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba

Tobulėja veterinarijos postai

"Linavos" mokymo centras

Planuojami mokymo kursai ir seminarai

Vž informacija

Nauja padangų remonto technologija

Nuoširdus ačiū

Tarptautinių krovinių - ketvirtadaliu daugiau

Susisiekimo ministerijoje

Lietuvoje viešėjo Vokietijos delegacija

Teisė

Dėl valstybinės kalbos vartojimo

Nauji teisės aktai, aktualūs vežėjams