Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Programa, skaitanti tachogramas

Balandžio 6-8 dienomis LITEXPO rūmuose vykusioje parodoje „TransBaltica 2004“ UAB „Linavos“ servisas pristatė naujа tachografų diskelių skaitymo programа„TachoScan“, kuriа sukūrė Lenkijos įmonė„PC NET SERVICE“.

Vidmantas KLIUKAS

Tarptautiniais maršrutais automobilių keliais krovinius gabenantys vežėjai jau seniai naudoja tachografus ir jais įrašomus diskelius, pagal kuriuos galima nustatyti vairuotojo darbo ir poilsio režimo laikymаsi visа kelionės maršrutа. Iki šiol mūsų vežėjai susidurdavo su problema, kaip operatyviai perskaityti diskelių duomenis ir juos analizuoti. Imlus darbas tekdavo ir VKTI pareigūnams, kuriems privalu tikrinti, kaip transporto įmonėse laikomasi vairuotojo darbo režimo.

Parodoje pristatyta programa turėtų padėti vežėjams ir inspektoriams įveikti šiа opiа problemа: programa „TachoScan“ sukurta atsižvelgiant į Europos šalių susitarimo dėl kelių transporto priemonių ekipažų, važinėjančių tarptautiniais maršrutais, darbo (AETR) nuostatus.

šiа programа deramai įvertino naudotojai - Lenkijos transporto inspekcija ir daugiau nei 900 šalies transporto įmonių. Kiekvienas inspekcijos pareigūnų automobilis, keliuose tikrinantis krovinines transporto priemones, turi nešiojamа kompiuterį ir jame instaliuotа diskelių tikrinimo programа „TachoScan“. Priklausomai nuo vartotojų kvalifikacijos, per vienа valandа galima patikrinti nuo penkiasdešimties iki šimto diskelių. Dirbdamas rankiniu būdu vienas žmogus su tokiu darbo krūviu susidorotų per dvi-tris savaites. O dabar su nauja „TachoScan“ programa vienа diskelį galima patikrinti per minutę. Tai sutaupo laiko tikrintojams ir krovinį gabenantiems vairuotojams.

Gamintojai teigia, jog didelis stimulas populiarinant programа buvo tai, kad jа įsigijo Lenkijos transporto inspekcija. Transporto įmonės, norėdamos išvengti galimų baudų bei norėdamos sutvarkyti automobilių vairuotojų darbo apskaitа, mielai įsigyja šiа programа, nes žino, kad su ja teisingai dirbdami, nesulauks priekaištų iš inspektorių tiek savo šalyje, tiek užsienyje.

Europos valstybės naudoja bent tris panašias programas tachografų diskeliams skaityti ir analizuoti. Jos veikia panašiai, bet lenkiškos programos privalumas - ji ženkliai pigesnė. „Linavos“ servisas, kuris tapo oficialiu šios programos platintoju Lietuvoje, jа pardavinėja po penkis tūkstančius litų. Pažymėtina, kad šiа programа galima instaliuoti tik į vienа kompiuterį, bet jei įmonė turi kompiuterinį tinklа, nuskaitytus diskelio duomenis gali analizuoti keli vadybininkai.

Lietuvoje jau atsirado transporto įmonė, kuri ryžosi įsigyti šiа programа. Po parodos ji buvo instaliuota UAB „Vevira“ kompiuteryje.

„Linavos“ serviso vadybininkas Artūras Vladimirovas, atsakingas už programos „TachoScan“ platinimа Lietuvoje, pažymi, kad vežėjai labai susidomėjo naujove.

Vienos įmonės savininkas kreipėsi į „Linavos“ servisа, prašydamas parodyti, kaip veikia programa, ir analizei pateikė neseniai iš reiso į Prancūzijа važiavusio automobilio diskelį. Programos veikimo aiškinimas užtruko pusvalandį, bet vežėjas liko labai patenkintas rezultatu. „Niekada nekontroliavau to, kа sužinojau po diskelio analizės, - sakė įmonės savininkas. - Pasirodo, vairuotojo ataskaitoje nurodyta, jog jis automobiliu nuvažiavo apie keturis tūkstančius kilometrų, tа patvirtina ir automobilio spidometro rodmenys, bet diskelis pasako kitkа - nuvažiuota kone trimis šimtais kilometrų mažiau. Vadinasi, vairuotojas sugebėjo pakeisti spidometro rodmenis ir taip sutaupė kelis šimtus litų už degalus. Pinigus, žinoma, įsidėjo į savo kišenę. Per metus jis tuo maršrutu važiuoja bent septynis kartus, taigi susidaro tūkstantinės sumos. O jei nesаžiningo vairuotojo patirtimi pasinaudoja ir jo kolegos, dėl nesаžiningumo įmonė patiria tūkstančius litų nuostolio…“

Peršasi labai paprasta išvada - programа įsigyti verta ne tik dėl galimų inspekcijos tikrinimų, bet ir siekiant užtikrinti tvarkingа įmonės darbo apskaitа, eliminuojant vairuotojų nesаžiningo elgesio galimybę.

Kodėl Lenkijos įmonė „PC NET SERVICE“ savo atstovu pasirinko būtent „Linavos“ servisа? To paklausiau programа sukūrusios įmonės atstovų Miroslawo Stocerzo ir Krzysztofo Malesos.

Pašnekovų nuomone, „Linavos“ servisas - didelė ir patikima įmonė, kurios klientai - beveik visi asociacijos „Linava“ nariai. Per daugelį metų ji įgijo vežėjų pasitikėjimа, gerai žino jų poreikius ir jaučia atsakomybę už platinamus gaminius. Derybos dėl įmonių bendradarbiavimo prasidėjo dar pernai. Ir tik po to, kai „Linavos“ serviso specialistai išsiaiškino programos veikimo principus, jos privalumus ir naudа, ryžosi bendradarbiauti. Be to, įmonei „PC NET SERVICE“ buvo iškeltos sаlygos - išversti į lietuvių kalbа programos vartojimo instrukcijа bei sukurti interneto svetainę (www.tachoscan.lt) su programos nemokama demonstracine versija bei išsamiais paaiškinimais vartotojams, kaip ja naudotis. Dabar kiekvienas vežėjas gali parsisiųsdinti demonstracinę programos versijа, kuri turi beveik visas prieinamas parengtis, galima akivaizdžiai matyti, kaip atrodo nuskaitytas diskelis.

„PC NET SERVICE“ mano, kad šia programa susidomės ne tik perspektyvа įvertinančios transporto įmonės, bet ir Lietuvos valstybinė kelių transporto inspekcija.

Dabar ši programa platinama Lenkijoje, Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, čekijoje ir Slovakijoje. Gamintojai žvalgosi ir į kitų ES valstybių rinkа, kur vežėjų verslas užima deramа vietа šalies ekonomikoje.

"Transporto pasaulis"
Balandis Nr. 4(40)

"Linava" informuoja

Lietuvos kelių transportas išsiplėtusioje Europos Sаjungoje

Programa, skaitanti tachogramas

SAVO KIEME TVARKYTIS TURėSIME PATYS...

Aktualijos

Keičiasi dienos - keičiasi problemos...

Nauji modeliai

Nuo revoliucijos prie evoliucijos

Parodos

TransBaltica 2004

Pažintys

KEVA Industry oro pagalvės - naujiena Lietuvos rinkoje

Regioniniai pasitarimai

„Linava“ prie starto į ES linijos

Lietuvoje ir pasaulyje

Naujienos

Transporto politika

Seminaras keleivių vežėjams

Žinotina

šALTA… šALTA… šILTA!

Technika

Naujienos

Teisė

Mokėjimų vėlavimo prevencija

Verslo etika

Girdi mokantys klausyti!

Muziejus

Pusė amžiaus iki „Actros“, arba MERCEDES - BENZ L6600