Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

KEVA Industry oro pagalvės - naujiena Lietuvos rinkoje


Vidmantas KLIUKAS

Sunkvežimių lingės liko praeityje

Pirmasis Europoje oro pagalvių gamintojas - koncernas „Continental“, kuris dar 1955 metais šiа naujovę pasiūlė transporto priemonių konstruktoriams. Pradžioje oro pagalvės buvo montuojamos į autobusus ir bėgines transporto priemones. Puikias amortizacines ir stabilizacines guminių balionų savybes pastebėjo sunkvežimių gamintojai. Be to, oro pagalvės buvo gerokai lengvesnės nei plieno plokščių lingės, pirmųjų naudai bylojo ir pigesnė žaliava. Netrukus oro pagalvės pradėtos naudoti sunkvežimių kabinoms, sėdynėms, priekabose bei puspriekabėse.

Dabar „ContiTech Luftfedersysteme GmbH“, kuriai pradžiа davė įmonė „Continental“, užima pirmaujančias pozicijas Europoje ir gerokai lenkia tokius oro pagalvių gamintojus kaip „Firestone“, „Phoenix“, „Dunlop“ „CF Gomma“, „Good Year“. Gamintojo lyderio oro pagalves naudoja kone visi Europos transporto priemonių gamintojai, jos populiarios ir antrinėje rinkoje, kada susidėvėjusiа detalę tenka keisti nauja ir patikima.

Pirmaujančių vežėjų patikrintas gaminys

Lietuvos vežėjams dar nė vienais metais nepavyko pralenkti Turkijos transporto įmonių pagal panaudotų TIR knygelių skaičių. šis palyginimas įtikinamai byloja, kad Turkijoje transporto sektorius užima tvirtas pozicijas, o greta jo sparčiai plėtojasi ir transportininkus aptarnaujančios firmos.

Turkijoje išaugęs atsarginių detalių poreikis lėmė, kad įmonė „KEVA Industry“ įdiegtų pažangiа oro pagalvių gamybos linijа Stambule, Ikiteli vardu vadinamame pramoniniame rajone įkurtoje gamykloje. 2001 metais pradėta serijinė oro pagalvių gamyba, atitinkanti vakarietiškus kokybės reikalavimus, įmonei „KEVA Industry“ buvo startas išgarsėti visame pasaulyje. Dabar čia per metus pagamina 55 000 oro pagalvių, kurios eksportuojamos į 25 pasaulio šalis. Kokybiški ir nebrangūs gaminiai mielai perkami ne tik Turkijoje, bet ir Anglijoje, Vokietijoje, Italijoje, Ispanijoje, Slovakijoje, čekijoje, Rusijoje, Ukrainoje...

Gamintojai ypač didelį dėmesį skiria kokybei. Siekiant išsaugoti gerа įmonės ir gaminio vardа, kiekviena pagaminta oro pagalvė testuojama, tad vartotojus pasiekia tik kokybiški gaminiai.

Nuolat augantis „KEVA Industry“ oro pagalvių poreikis skatina įmonę plėsti gamybа - iki 2004 metų pabaigos planuojama padidinti metų produkcijа ir pagaminti 100 000 oro pagalvių.

Asortimentas - visų europietiškų markių sunkvežimiams, vilkikams, priekamoms, puspriekabėms skirtos oro pagalvės. Netrukus bus pradėtos gaminti ir automobilių kabinoms, vairuotojų sėdynėms.

Importuotojas - UAB „Eurospektras“

Nuo praėjusių metų liepos mėnesio „KEVA Industry“ oro pagalves į Lietuvа pradėjo importuoti UAB „Eurospektras“. Bendrovės direktorius Aleksandras Oleškevičius teigia, kad per dešimt mėnesių parduotuvė realizavo 1084. Jos tenkina taupių vežėjų poreikius, nes yra nebrangios ir ilgai tarnauja. Gamintojų teigimu, normaliomis sаlygomis šios oro pagalvės tarnauja apie ketverius metus, o kitų gamintojų oro pagalvės - vidutiniškai dvejus-trejus metus.

„KEVA Industry“ gamina keturių rūšių oro pagalves, - sako A. Oleškevičius. - Tai dvigubos oro pagalvės, guminiai balionai bei gaminiai su vienu ar dviem padais. „Eurospektro“parduotuvėje vežėjams siūlomos net 85 pavadinimų oro pagalvės Europoje pagamintam krovininiam autotransportui bei autobusams.

Pažymėtina, kad oro pagalvių atraminės dalys sustiprintos sintetiniu karkasu, suteikiančiu tvirtumo, padedančio išlaikyti atsparumo slėgiui savybes. Pritaikius šiа naujа gamybos technologijа oro pagalvių svoris sumažėjo 10-12 proc.

Perimdama pažangiausių oro pagalvių gamintojų patirtį, „KEVA Industry“ ėmė gaminti oro pagalves su integruotais ultragarsiniais aukščio davikliais. Naujų gaminių Lietuvos vežėjai jau gali įsigyti UAB „Eurospektras“ atsarginių detalių parduotuvėje.

Vairuotojai, mechanikai, patys keičiantys oro pagalves, turėtų atkreipti dėmesį į palyginti paprastа šių dalių žymėjimа, itin panašų į praktikuojamа „ContiTech“. Pastarieji oro pagalvę pažymi, pavyzdžiui, numeriu 719N, o „KEVA Industry“ pagamintas atitikmuo bus su penketuku prieš tа patį skaičių – 5719BO, skiriasi tik po skaičiaus rašomos raidės. Kitų gamintojų analogai žymimi gerokai ilgesne skaičių seka, kuriа užrašant nesunku suklysti: 1R2D 530-360 („Firestone“), 1 SC 360-43 „CF Gomma“), PNP 304620101 („Dunlop“).

„KEVA Industry“ oro pagalvės buvo pristatytos „Litexpo“ parodų rūmuose parodos „TransBaltika 2004“ lankytojams balandžio 6-8 dienomis ir susilaukė Lietuvos vežėjų susidomėjimo.

"Transporto pasaulis"
Balandis Nr. 4(40)

"Linava" informuoja

Lietuvos kelių transportas išsiplėtusioje Europos Sаjungoje

Programa, skaitanti tachogramas

SAVO KIEME TVARKYTIS TURėSIME PATYS...

Aktualijos

Keičiasi dienos - keičiasi problemos...

Nauji modeliai

Nuo revoliucijos prie evoliucijos

Parodos

TransBaltica 2004

Pažintys

KEVA Industry oro pagalvės - naujiena Lietuvos rinkoje

Regioniniai pasitarimai

„Linava“ prie starto į ES linijos

Lietuvoje ir pasaulyje

Naujienos

Transporto politika

Seminaras keleivių vežėjams

Žinotina

šALTA… šALTA… šILTA!

Technika

Naujienos

Teisė

Mokėjimų vėlavimo prevencija

Verslo etika

Girdi mokantys klausyti!

Muziejus

Pusė amžiaus iki „Actros“, arba MERCEDES - BENZ L6600