Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

KEMI jungiasi prie didžiausio Europoje platintojų tinklo

„Kemi“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį su didžiausiu Europoje automobilių atsarginių detalių platintojų tinklu „Autodistribution International“ (ADI). įkurta nauja įmonė „AD Baltic“, kuri rūpinsis didmenine prekyba automobilių detalėmis ir medžiagomis trijose Baltijos šalyse.

„Tai svarbūs pokyčiai automobilių detalių rinkoje. Nuo šiol galėsime pasiūlyti daugiau naujų gaminių bei didesnį automobilių detalių pasirinkimа. Narystė didžiausioje Europoje detalių platintojų grupėje padės perimti patirtį, kuri taps rimta pagalba automobilių remontu besiverčiantiems verslininkams. Sieksime, kad „AD Baltic“ partnerių klientai būtų aptarnaujami operatyviau. Daug dėmesio skirsime kokybei ir saugumui, o kainos taps dar patrauklesnės. Naujoji įmonė neprekiaus mažmenoje ir nekonkuruos su autoservisais bei automobilių dalių parduotuvėmis“, - sako „Kemi“generalinis direktorius Renaldas Gineika. Anot jo, šis bendradarbiavimas sustiprins pirmaujančias įmonės pozicijas greitai augančioje Baltijos šalių atsarginių detalių rinkoje. Bendrovė visapusiškai naudosis ne tik europine ADI patirtimi, bet ir specifine patirtimi vietos automobilių detalių bei medžiagų rinkoje.

Nuo 2005 m. pradžios „AD Baltic“ pradės organizuoti automobilių detalių didmeninį tiekimа naudodama tarptautinius logistikos sprendimus ir patirtį. „Nuo šiol detales tieksime dar operatyviau. Be to, pasiūlysime naujovių ir papildomų paslaugų autoverslininkams“, - sako R. Gineika.

„Kemi“ autoservisų tinklas taps atskira įmone, užsiimančia tik automobilių remontu ir mažmenine prekyba. Tikimės, kad didžiausias autoservisų tinklas Baltijos šalyse bus geras „AD Baltic“ partneris ir klientas.

„Vykdydami mūsų tinklo plėtrа pasirinkome būtent šiа bendrovę. Tai padės sustiprinti lyderio pozicijas Baltijos šalių automobilių detalių rinkoje. šis susitarimas sustiprins trišalę partnerystę tarp ADI, ADI partnerių ir ADI tiekėjų“, - teigia ADI prezidentas Džozefas Bošas (Josep Bosch).

Pirmaujanti Europos didmeninės prekybos automobilių detalių rinkoje “Autodistribution International“ grupė įkurta 1970 m., dirba 22 pasaulio šalyse. Savo verslа plėtoja rinkoje, turinčioje 642 milijonus vartotojų ir 196 milijonus lengvųjų automobilių. 2004 m. grupės pardavimo apyvarta buvo daugiau kaip 5 milijardai eurų. ADI turi daugiau kaip 600 AD distributorių ir apie 2000 didmeninių skyrių.

Parengė Matas KAZEVIčIUS

Nauja VB lizingas paslauga

Verslo finansavimas lizingu Lietuvoje sparčiai populiarėja. Jo įtaka kreditavimo rinkoje didėja, šiа paslaugа klientai renkasi gerokai dažniau nei bankų paskolas. 2004-aisiais bendras lizingo portfelis išaugo apie 45 proc. Planuojama, kad 2005-aisiais jis augs dar apie 25 proc. Pasirašoma vis daugiau naujų lizingo sutarčių.

Didžiausiа lizingo rinkos dalį praėjusiais metais (remiantis devynių mėnesių rezultatais) - net 28,5 proc. - sudarė sunkusis transportas. Tikimasi, kad ši rinkos dalis didės ir toliau - patyrę Lietuvos vežėjai plės savo verslа, naudodamiesi lizingo bendrovių paslaugomis atnaujins automobilių parkus. Planuojama, kad nekilnojamojo turto lizingo augimа pirmiausia skatins investicijos į logistikos bei sandėliavimo centrus.

Lietuvos lizingo rinkos lydere išlieka Vilniaus banko bendrovė „VB lizingas“. Remiantis 2004 m. devynių mėnesių rezultatais, ji užėmė 38 proc. šalies lizingo portfelio. Stengdamasi išsaugoti lyderės pozicijas, bendrovė nuolatos ieško naujovių, siūlydama klientams naujas paslaugas. Pastaruoju metu ji pirmoji iš šalies lizingo bendrovių pristatė finansinio lizingo su draudimu paslaugа. Nuo šiol bendrovėje lizingu įsigyjantys naujа lengvаjį automobilį klientai galės naudotis viena bendra paslauga - lizingu ir draudimu. Pasak „VB lizingo“ generalinės direktorės Jūratės Nedzinskienės, tai padės klientams taupyti savo laikа bei sumažinti draudimo išlaidas.

Pagal sudaromų sutarčių skaičių, šiuo metu šalyje lengvieji automobiliai yra populiariausia lizingu įsigyjamo turto rūšis. Daugiau kaip pusę - 52 proc. - naujų lengvųjų automobilių, iš jų net 40 proc. 2004 m. finansavo „VB lizingas“.

Kokios naudos gaus klientas, pasirinkdamas naujа „VB lizingo“ siūlomа paslaugа?

Pasirinkusiems lizingа su draudimu, draudimo įmokos bus įtraukiamos į lizingo mokėjimа, t. y. jie vienа kartа per mėnesį ta pačia įmoka sumokės tiek už automobilio lizingа, tiek ir už draudimа. „VB lizingas“ žada užtikrinti patrauklesnes draudimo paslaugų kainas nei vidutinės rinkoje. Be to, klientams nebereikės rūpintis, ar jie nepamiršo sumokėti draudimo įmokos - jа padengs bendrovė, o išlaidas įtrauks į kas mėnesį mokamų lizingo įmokų sumа. Automobilių savininkai, pasirinkę naujаjа paslaugа, išvengs nemalonių netikėtumų, kai dėl pamirštos sumokėti draudimo įmokos negaunama išmoka įvykus draudiminiam įvykiui. Klientai, naudodamiesi šia paslauga, galės tolygiau paskirstyti automobilio lizingui ir draudimui išleidžiamų pinigų sumas bei taupyti savo brangų laikа.

Tarp kitų lizingo su draudimu privalumų J. Nedzinskienė paminėjo ir nemokamа kvalifikuotа teisinę pagalbа įvykus ginčytinam draudimo įvykiui, minimaliа franšizę, remontuojant keičiamoms detalėms netaikomа nusidėvėjimo koeficientа.

Lina JAKUBAUSKIENė

MUITINėS MOBILIOSIOS GRUPėS

Nuo 2004 m. liepos 1 d. Lietuvos keliuose pradėjo dirbti muitinės mobiliosios grupės su specialiаja muitinės įranga ir atributika apipavidalintomis padidinto pravažumo transporto priemonėmis, kurios buvo paskirstytos šalies teritorinėms muitinėms. Sausio 25 d. jų parkа papildė dar 10 „Volkswagen Transporter LRS 1,9 TDI“.

Pristatydamas muitinės mobiliųjų grupių veiklа, Muitinės departamento generalinis direktorius Rimutis Klevečka pažymėjo: pagrindinė jų užduotis - užtikrinti, jog į Lietuvа nepatektų nelegaliai gabenamos ir draudžiamos prekės. Mobiliosios grupės įsteigtos siekiant patikrinti muitinės kontroliuojamas ar kontroliuotinas prekes bet kurioje jų buvimo vietoje, bet kuriuo metu ir taip vykdyti nusikaltimų ir pažeidimų prevencijа gerinant mokesčių surinkimа.

Muitinės sulaikytos prekės

2004 m. Lietuvos muitinės pareigūnai sulaikė kontrabandinių prekių, kurių vertė per 3 mln. Lt. Daugiausia - apie 34 mln. vnt. gabenta kontrabandinių cigarečių, kurių vertė apie 1,5 mln. Lt. Nemažа kontrabandos mastа iliustruoja ir nelegaliai gabentos prekės iš trečiųjų šalių, kurių vertė apie 1,8 mln. Lt. Be to, pernai muitinės pareigūnai konfiskavo apie 38 tūkst. litrų degalų, 14 tūkstančių kg cukraus bei daugiau kaip 9400 litrų alkoholinių gėrimų, tarp jų ir alaus.

Pasak Muitinės departamento vadovų, mobiliosios grupės praėjusių metų rugsėjo - gruodžio mėnesiais patikrino 6145 transporto priemonių bei jomis gabenamų krovinių, nustatyti 605 pažeidimai. Iš jų 254 pažeidimai perduoti tirti Valstybinei mokesčių inspekcijai, 63 - Valstybinei augalų apsaugos tarnybai, 42 - kitoms tarnyboms.

Mobiliųjų grupių veiklos analizė

ir pagrindinės jų funkcijos

Mobiliosios grupės pareigūnams krovinio vežėjas privalo pateikti tinkamai užpildytus krovinio įsigijimа bei gabenimа patvirtinančius dokumentus (CMR važtaraštį, važtaraštį, sаskaitа faktūrа, vežimo sutartį, vežimo užsakymа, pirkimo bei pardavimo sutartį, būtinus leidimus ar licencijas ir kt.).

Jei krovinys yra muitinės prižiūrimas ir jam taikoma muitinės procedūra, tuomet būtina pateikti muitinio įforminimo dokumentus.

Mobiliųjų muitinės grupių pagrindinės veiklos funkcijos yra šios:

• pagal teisės aktų nustatytus rizikos požymius ar gautа informacijа tikrina transporto priemones, asmenis, dokumentus ir prekes Lietuvos muitų teritorijoje;

• pagal rizikos požymius ar turimа informacijа apie galimus teisės aktų pažeidimus tikrina prekes, kurios deklaruojamos pagal elektroninių duomenų pateikimo sutartis arba kurioms yra taikomos supaprastintos muitinės procedūros ir kurios pateikiamos tikrinti ne muitinės poste;

• teisės aktų nustatyta tvarka atlieka importuojamų ar eksportuojamų žemės ūkio produktų fizinį tikrinimа jų pakrovimo vietose;

• renka informacijа apie pasirinktas tikrinti transporto priemones, jomis gabenamas prekes, siekiant atlikti rizikos analizę ir vykdyti pažeidimų prevencijа;

• nustatyta tvarka bei sudarytų bendradarbiavimo sutarčių pagrindu teikia pagalbа ir keičiasi informacija su kitomis kontrolę atliekančiomis institucijomis - Valstybine mokesčių inspekcija, Policijos departamentu prie VRM, Valstybine darbo inspekcija ir kt., vykdant jų kompetencijai priskirtų teisės aktų pažeidimų prevencijа;

• tikrinant nustačius pažeidimus, fiksuoja juos nustatyta tvarka.

Mobiliosios grupės su mirksinčiais mėlynos spalvos švyturėliais

Lietuvos muitinės mobiliųjų grupių automobiliai yra tamsiai mėlynos arba kontrastinės geltonos spalvos. šie automobiliai gali stabdyti ir tikrinti visas transporto priemones Lietuvoje, nesvarbu, ar jos kirto valstybės sienа, ar ne. Prieš stabdydamos transporto priemones muitinės mobiliosios grupės turi įvertinti, ar jos atitinka rizikos (kad gali būti pažeisti muitų teisės aktai) požymius ir kitas galimas aplinkybes, ir privalo įsitikinti, ar stabdant nekils grėsmė eismo saugumui, ar sustojusi transporto priemonė netrukdys kitiems eismo dalyviams.

Mobiliųjų grupių pareigūnai gali tikrinti visas transporto priemones, taip pat vairuotojo, prekių dokumentus ir prekes, o esant būtinybei - imti prekių mėginius bei detaliai tikrinti prekes. Visi šie duomenys gali būti tikrinami pasinaudojant automobiliuose turimomis duomenų bazėmis arba užklausiant kitas tyrimu suinteresuotas institucijas, pvz., Valstybinę mokesčių inspekcijа arba STT. Pasak Muitinės departamento generalinio direktoriaus pavaduotojo Juozo Rimkevičiaus, mobiliosios grupės pareigūnui privaloma pateikti tinkamai užpildytus krovinio įsigijimа bei gabenimа patvirtinančius dokumentus.

Vairuotojo teisės ir pareigos

Bet kurios transporto priemonės vairuotojas turi teisę paprašyti muitinės departamento pareigūno prisistatyti, parodyti savo tarnybinį pažymėjimа (tarnybinį ženklа) ir teisės aktų nustatytais atvejais kitus dokumentus, liudijančius, kad muitinės pareigūnas turi atitinkamus įgaliojimus.

Bet kurios transporto priemonės vairuotojas turi teisę reikalauti paaiškinti, kokiu pagrindu jis sustabdytas ir tikrinamas. Jam pareikalavus, kad muitinės pareigūnai pasirašytų prekių gabenimo arba valstybės institucijų atliekamų patikrinimų žurnale, mobiliosios grupės patrulio vyresnysis privalo įrašyti tikrinimo datа, laikа, vietа bei kontrolės atlikimo pagrindа ir patvirtinti tai savo parašu.

Mobiliųjų pareigūnų veiksmais ar sprendimais nepatenkinti asmenys gali apskųsti juos per vienа mėnesį nuo tų veiksmų atlikimo ar sprendimo priėmimo.

Tomas LABžENTIS

"Vežėjų žinios"
Sausis Nr. 2 (86)

"Linava" informuoja

Naujienos

Dilerių naujienos

Naujasis Mercedes-Benz Actros - prie starto linijos

Informacinės technologijos

Vietoj rašiklio – kompiuterio ar telefono klavišai

Keliai Keleliai

Vokietijos autobanams – 70 metų

Lietuvos automobilių kelių direkcija

Naujienos

Naujienos

„Matador“ padangos – bet kokioms sąlygoms

Veteranai

MINTYS APIE PRAėJUSIUS METUS

Lietuvoje ir pasaulyje

„Lietuvos draudimui“ labiausiai rūpi transportas

"Linavos" mokymo centras

Planuojami mokymo kursai ir seminarai

Vž informacija

Naujienos

Keleivinis transportas

Diskusijose – apie metro idėją sostinėje

Teisė

Nauji teisės aktai, aktualūs vežėjams