Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Krovininio transporto sekcijos posėdis

Balandžio 29 d. vykusiame asociacijos „Linava“ Krovininio transporto sekcijos posėdyje aptarti etikos komisijos nuostatai, projektas „Geriausia transporto įmonė“, vežimo sаnaudų skaičiavimo metodika ir daugelis kitų klausimų.

Posėdžio dalyviai aktyviai diskutavo apie asociacijos narių garbės kodekso ir etikos komisijos sukūrimа. Garbės kodeksas turėtų apibrėžti vežėjų elgesio normas ir nuostatas. Toks kodeksas bei etikos komisija, kuri rūpintųsi jo priežiūra, yra reikalingi asociacijai ir jos nariams.

Jau ne pirmа Krovininės sekcijos posėdyje svarstomas vežimo sаnaudų skaičiavimas ir jo metodologijos nustatymas. Posėdžiui pirmininkavęs asociacijos „Linava“ viceprezidentas J. Grybauskas pažymėjo, kad vežėjai susiduria su sаnaudų skaičiavimo problemomis, todėl pasiūlė organizuoti mokymo kursus ir seminarus, kuriuose transporto įmonių vadovai ir finansininkai būtų mokomi teisingai skaičiuoti krovinių gabenimo sаnaudas.

Asociacijos planuose - konkurso „Geriausia transporto įmonė“ organizavimas. Konkursas turėtų skatinti įmones, kurios investuoja ne tik į automobilių parko atnaujinimа, bet ir rūpinasi aplinkos apsauga, darbuotojų bei visos visuomenės gerove.

Krovininio transporto skyriaus vadovas G. Ramaslauskas pateikė informacijа apie balandžio 10-11 d. vykusį Lietuvos ir Vokietijos bendros kelių transporto komisijos posėdį, kuriame svarstytas vienas iš svarbiausių - kelionės leidimų - klausimas. Pranešėjas pateikė informacijа, kad Lietuvai derybose pavyko išsiderėti papildomų leidimų, todėl vežėjams šiais metais neturėtų iškilti problemų dėl jų trūkumo. Posėdyje taip pat svarstyti trečiųjų šalių leidimų klausimai Lietuvai tapus Europos Sаjungos nare.

Asociacijos prezidentas A. Kondrusevičius pateikė informacijа apie Lietuvos ir Rusijos bendros kelių transporto komisijos posėdyje nagrinėtus klausimus: leidimų kvotа; Pskovo srityje renkamo kelių mokesčio pagrįstumа; leidimus negabaritiniams kroviniams; ADR sertifikatų reikalavimų tentinėms puspriekabėms, kuriose gabenami pavojingi kroviniai, pagrįstumа.

Prezidiumo posėdis

Balandžio 30 dienа įvyko asociacijos „Linava“ prezidiumo posėdis, kuriame buvo aptartas pasirengimas asociacijos XIII kongresui, TIR garantinės sistemos pasikeitimai, Krovininio transporto sekcijos posėdyje priimti sprendimai ir pasiūlymai bei narystės asociacijoje klausimai.

Dėl nario mokesčio

Informuojame, jog vadovaudamasis asociacijos „Linava“ įstatų 5.11.3 punktu, 2003 04 30 d. asociacijos prezidiumas sustabdė narystę asociacijoje „Linava“ įmonėms, laiku nesumokėjusioms nario mokesčio.

Smulkesnė informacija apie mokesčių asociacijai mokėjimа teikiama tel.: (5) 278 65 30, (5) 278 6571.

Eismo apribojimai Vengrijoje

Vengrijos vežėjų asociacija ATRH informavo, jog nuo 2003 balandžio 23 d. įvesti laikini eismo apribojimai krovininėms transporto priemonėms, kurių bendroji masė 12.5 t ir daugiau. šioms transporto priemonėms draudžiama važiuoti tranzitu per miestа Verteszolos pagrindiniu keliu Nr. 1, todėl jos privalo važiuoti greitkeliu M1 tarp Tata ir Tatabanya (laisvаja atkarpa). Minėtas draudimas netaikomas transporto priemonėms, turinčioms pasikrauti arba išsikrauti Verteszolos mieste.

Vykstantiems į Latvijа -

privalomas sveikatos draudimas

Lietuvos užsienio reikalų ministerija informavo, jog Latvijos Respublikoje įsigaliojus naujam Imigracijos įstatymui ir kitiems poįstatyminiams aktams, nuo 2003 gegužės 1 d. iš Lietuvos Respublikos piliečių, atvykstančių į Latvijа be vizų, pasienyje reikalaujama turėti sveikatos draudimo polisа.

Jei turėtumėte papildomų klausimų, maloniai prašome kreiptis į Užsienio reikalų ministerijos Konsulinį departamentа.

Informacijos ir IT skyrius

"Vežėjų žinios"
Gegužė Nr. 9 (45)

"Linava" informuoja

Krovininio transporto sekcijos posėdis

Krovinių kaimelis bus

Nuo kongreso iki kongreso

"Linavos" mokymo centras

planuojami mokymo kursai ir seminarai

Teisė

Nauji teisės aktai, aktualūs vežėjams