Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

Asociacijos „Linava“ nariams

Informuojame, kad š.m. gegužės 19 d. „Le Meridien Villon“ viešbutyje Vilniuje (greitkelio A2 Vilnius–Ryga 19-asis km) įvyks asociacijos „Linava“ XVI kongresas

DARBOTVARKė:

1. Asociacijos „Linava“

prezidiumo ataskaita.

2. Asociacijos „Linava“

sekretoriato pranešimas.

3. Asociacijos „Linava“ revizijos

komisijos ataskaita.

4. Asociacijos „Linava“ prezidento, prezidiumo narių ir revizijos

komisijos narių rinkimai.

5. Asociacijos „Linava“ biudžeto

tvirtinimas.

6. Kongreso rezoliucijos ir nutarimų

priėmimas.

Pasibaigus kongresui, dalyvius kviečiame pavakarieniauti.

Kongreso pradžia – 11.00 val. Dalyvių registracijos pradžia – 10.00 val.

Atvykdami į kongresа, asociacijos nariai turi pateikti registracijai dalyvio asmens dokumentа (jei reikia – ir įgaliojimа).

Maloniai kviečiame dalyvauti.

Prezidentas Algimantas KONDRUSEVIčIUS

Dėl Kalvarijos pasienio kontrolės punkto pralaidumo gerinimo

Balandžio 25 d. asociacijos „Linava“ Informacijos skyriaus specialistai, siekdami išsiaiškinti Kalvarijos pasienio kontrolės punkto (PKP) pralaidumа ir reaguodami į regioniniuose pasitarimuose iškeltus klausimus dėl šiame poste susidariusios situacijos, lankėsi jame ir pasienio kontrolės bei transporto priemonių pralaidumo klausimus aptarė su šio PKP vadovybe.

PKP vadovai pažymėjo, kad kiekvienoje pamainoje dirba nuo 10 iki 14 pareigūnų. Užfiksuota, kad 2005 m. iš Lietuvos Respublikos išvyko 539 613 krovininių automobilių, į Lietuvos Respublikа atvyko 530 690 krovininių automobilių. 2005 m. pirmаjį ketvirtį iš Lietuvos Respublikos išvyko 108 074 krovininiai automobiliai, į Lietuvos Respublikа atvyko 104 119 krovininių transporto priemonių. Taigi vidutiniškai 2005 m. pirmаjį ketvirtį iš Lietuvos išvyko 1 200 krovininių automobilių per parа, o atvyko – 1 157 krovininiai automobiliai per parа. Paros pralaidumas – 2 357 krovininės transporto priemonės (išvykimas ir atvykimas).

Kalvarijos PKP pareigūnai atkreipė dėmesį į tai, kad krovininių transporto priemonių srautas ypač didelis pastaruoju metu, nes nustojo veikti Lazdijų pasienio kontrolės punktas. Tа parodo ir statistiniai duomenys: 2006 m. pirmаjį ketvirtį iš Lietuvos Respublikos išvyko 160 000 krovininių automobilių, atvyko – 144 895 krovininiai automobiliai. Vidutiniškai per parа išvyko 1 774 krovininės transporto priemonės, atvyko – 1 610 krovininių automobilių. Paros pralaidumas, palyginti su 2005 m. pirmuoju ketvirčiu, padidėjo 44 proc. ir siekia apie 3 400 krovininių transporto priemonių (atvykimas ir išvykimas).

Asociacijos „Linava“ specialistams atvykus į Kalvarijos PKP, judančioje eilėje įvažiuoti į pasienio kontrolės punktа laukė 80 krovininių transporto priemonių, iš jų apie 60 proc. tuščios transporto priemonės su Lenkijos Respublikos registracijos numeriais. Asociacijos specialistai apie 4 valandas stebėjo Lietuvos ir Lenkijos PKP ir juose dirbančių muitinės mobilių grupių darbа. Lietuvos pusėje muitinės mobili grupė įvažiuojančius į Lietuvа krovinius ir dokumentus tikrina tik pasirinktinai. Išvažiuojantys iš Lietuvos pasienio teritorijos automobiliai juda trimis kanalais, išimtinais atvejais atidaromas ketvirtas kanalas. Lenkijos pasienio teritorijos pusėje įvažiuojantys automobiliai jau rikiuojasi į vienа kanalа, kuriame pastoviai eksploatuojamas ir rentgeno aparatas. Visas transporto srautas turi važiuoti pro muitinės mobilios grupės kontrolę, būtina pateikti krovinių dokumentus ir žodžiu deklaruoti apie vežamas prekes. Muitinės pareigūnai, patikrinę krovinių dokumentus, priima sprendimа dėl muitinės kontrolės rentgeno aparatūra. Tokiu atveju transporto priemonių srauto judėjimas apie 30–40 minučių visiškai sustoja. Vis dėlto stebint Lenkijos pasienio kontrolės poste krovininių transporto priemonių srautas judėjo sparčiai.

Dėl šio pasienio kontrolės punkto pralaidumo gerinimo asociacija „Linava“ pateikė siūlymus Susisiekimo ministerijai.

Baudos Airijoje

Jungtinės Karalystės vežėjų asociacija IRHA primena vairuotojams, kad Airijoje draudžiama važiuoti (lenkti) kraštinėmis greitkelių juostomis. Nuo 2006 m. balandžio 1 d. užsienio šalių vairuotojams, nesilaikantiems šių reikalavimų, taikoma bauda nuo 80 iki 120 eurų (jei bauda nesumokama per 28 d.).

Užsienio šalyse registruotų autobusų kontrolė Italijoje

Tarptautinė kelių transporto sаjunga, IRU, informavo, kad šiuo metu Italijoje sustiprinta užsienio šalyse registruotų autobusų kontrolė. Vairuotojams primenama, kad autobusuose privaloma turėti visus reikiamus dokumentus, ypatingai EB leidimo kopijа bei teisingai užpildytа kelionės lapа.

Remiantis 2003 m. rugpjūčio 11 d. potvarkiu Nr. 218, nepateikus šių dokumentų kontrolės metu, gali būti taikoma 2000 eurų bauda. Remiantis ataskaitomis, jа sumokėti galima tik grynais pinigais.

Informacijos ir IT skyrius

"Vežėjų žinios"
Gegužė Nr. 9 (117)

"Linava" informuoja

Naujienos

Lietuvos automobilių kelių direkcija

Naujienos

"Linavos" mokymo centras

Planuojami mokymo kursai ir seminarai

Vž informacija

Naujienos

VKTI informuoja

Naujienos

Muitinėje

Naujienos

Susisiekimo ministerijoje

Naujienos

Teisė

Nauji teisės aktai, aktualūs vežėjams