Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

Dalykinė išvyka į Smolensko sritį

Liepos 13–14 d. Lietuvos Respublikos ambasada Rusijos Federacijoje kartu su Lietuvos verslo klubu Maskvoje (asociacija „Linava“ yra šio klubo narė, o atstovybės Maskvoje vadovas – klubo valdybos narys) Lietuvos verslininkams surengė dalykinę išvykа į Smolensko sritį. Tikslas – susitikti su vietos administracijos atstovais, susipažinti su verslo sаlygomis bei konkrečių įmonių, norinčių užmegzti verslo ryšius su Lietuvos verslininkais, atstovais.

Mūsų šalies transporto sektoriui šiame renginyje atstovavo asociacijos „Linava“ atstovybės Maskvoje vadovas Rimantas Budrevičius, UAB „Linavos“ servisas atstovas Albertas Kranauskas, UAB „Transporto vystymo grupė“ generalinis direktorius Albertas Sitavičius, G. Naviko įmonės generalinis direktorius Virginijus Golikas.

Renginio programoje bene svarbiausi susitikimai vyko srities gubernatoriaus administracijoje. Smolensko srities gubernatoriaus pavaduotojas A. ščiolokovas akcentavo Smolensko, kaip pasienio ir tranzito srities, svarbа. Todėl didžiausių investicijų tikimasi sulaukti būtent transporto ir logistikos sektoriuje. Smolensko srities ekonominį ir investicinį potencialа išsamiai pristatė Ekonomikos ir prekybos vystymo departamento vadovas A. Dolgovas. Pranešime Lietuva paminėta kaip potenciali investuotoja į srities logistikos infrastruktūrа, iš buvusių sovietinių valstybių turinti bene didžiausiа patirtį transporto ir logistikos srityje.

Vežėjų atstovams organizuoti naudingi susitikimai su Smolensko muitinės, transporto inspekcijos, sanitarijos ir epidemiologijos bei fitosanitarinės tarnybų vadovais. Smolensko srities transporto inspekcijos vadovas I. Kutenkovas pažymėjo, kad Lietuvos vežėjai pagal transporto priemonių srautа per muitinės postа „Krasnoje“ yra ketvirti. Dažniausiai pasitaikantys pažeidimai – krovinio viršsvoris bei leistinų transporto priemonės matmenų nesilaikymas. Lietuvos transporto atstovai kritikavo krovinių svėrimo technologijа pasienio poste, kuri nėra šiuolaikiška ir tiksli. Transporto inspekcijos vadovas iš dalies sutiko su mūsų vežėjų pastebėjimais ir patikino, kad dar šiais metais situacija keisis, kadangi Rusijos Federacijos vyriausybei pateiktas potvarkio projektas, kuriame naujai išdėstytas krovinių svėrimo reglamentas ir pritaikyta sаvoka – „svėrimo sertifikatas“. Vadinasi, pasienio poste išduotas krovinio „svėrimo sertifikatas“ galioja tolesnio transportavimo metu, paskirties muitinėje jis traktuojamas kaip pirminis dokumentas.

Su muitinės pareigūnais naudingas susitikimas įvyko pasienio poste „Krasnoje“. Lietuvos transportininkai akcentavo prastа posto infrastruktūrа, dėl kurios susidaro sunkvežimių eilės ir neefektyviai dirba muitinė. Staigių infrastruktūros pokyčių Smolensko muitinė nežada, tačiau patvirtino, kad plėtojant visos srities logistikos infrastruktūrа bus įtraukta ir muitinė.

Verslo misijos rezultatai – užmegzti tiesiogiai kontaktai su kontroliuojančių institucijų vadovais – tai asociacijos atstovybei Maskvoje palengvins probleminių situacijų sprendimа. Gauta gana išsami informacija apie srities verslo sаlygas, transporto įmonių atstovai surado potencialių partnerių bendradarbiauti transporto ir logistikos srityje bei gamyboje.

Rimantas BUDREVIčIUS

Asociacijos „Linava“ atstovybės Maskvoje vadovas

Naujas „Linavos“ leidinys – svarbi priemonė vežėjams

Asociacijos „Linava“ Informacijos skyriaus vyr. specialistė Valerija Glebovienė surinko ir parengė informacijа apie trečiųjų valstybių piliečių įdarbinimа Lietuvos Respublikoje tolimųjų reisų vairuotojais.

Asociacijos „Linava“ išleistame leidinyje rasite leidimo dirbti Lietuvos Respublikoje gavimo tvarkа, darbo sutarties sudarymo aspektus, Lietuvos Respublikos daugkartinės ilgalaikės vizos įforminimo tvarkа, taip pat vairuotojo liudijimo išdavimo tvarkа.

Informuojame, kad išleistos knygelės „Dėl trečiųjų valstybių piliečių įdarbinimo Lietuvos Respublikoje tolimųjų reisų vairuotojais“ platinamos asociacijos „Linava“ Informacijos skyriuje (J. Basanavičiaus g. 45, 206 kab.), taip pat asociacijos skyriuose Kaune, Klaipėdoje, šiauliuose, Panevėžyje ir Alytuje.

Dėl greitai gendančių produktų kontrolės formalumų atlikimo Latvijos pasienio postuose pirmumo tvarka

Asociacija „Linava“ ne kartа kreipėsi į Latvijos Respublikos įvairias institucijas dėl greitai gendančių produktų kontrolės formalumų atlikimo Latvijos pasienio postuose bendra eilės tvarka neatitikimo tarptautinėms konvencijoms.

Informuojame, kad Latvijos Ministrų kabinetas 2006 m. liepos 4 d. Nr. 560 nutarimu pakeitė nustatytа tvarkа ir nuo 2006 m. liepos 13 d. greitai gendančių produktų pasienio ir muitinės kontrolė bus atliekama pirmumo tvarka.

Tarptautinis transporto, logistikos, informacinių

technologijų įmonių partnerystės renginys

Rugsėjo 20–21 d. Berlyne (Vokietija) tarptautinės transporto, logistikos parodos „InnoTrans“ metu (www.innotrans.com) vyks partnerystės renginys, kuriame kviečiamos dalyvauti įmonės, kuriančios bei naudojančios technologijas minėtose srityse. šį renginį organizuoja Všį Lietuvos inovacijų centras.

Partnerystės renginys apima šias verslo sritis:

• visų rūšių bėgių transporto priemonės (traukiniai, tramvajai ir kt.) bei susijusios technologijos;

• įranga ir komponentai (varikliai, stabdžiai ir kt.);

• transporto priemonių interjeras;

• transporto logistika;

• infrastruktūra, visuomeninis transportas: geležinkelio stočių įranga, keleivių informacijos sistemos;

• informacinės technologijos;

• paslaugos (darbo organizavimas, konsultacijos, finansavimas, transporto bendrovės).

Renginio dalyviai turės puikiа galimybę užmegzti kontaktus su svarbiais verslo ir mokslinių tyrimų partneriais bei klientais iš visos Europos. Užsiregistravusios įmonės ir organizacijos galės peržvelgti kitų dalyvių technologinius aprašymus ir iš anksto susitarti dėl susitikimų renginio metu.

Dalyvavimas renginyje nemokamas. Všį Lietuvos inovacijų centras, vykdydamas Europos Sаjungos finansuojamа projektа „Teico-Net“, skirtа skatinti tarptautinį įmonių bendradarbiavimа, pirmiesiems 20 užsiregistravusių įmonių atstovų visiškai kompensuos transporto išlaidas. Kelionė į partnerystės renginį bei parodа „Innotrans“ organizuojama kartu su oficialiаja „Messe Berlin“ atstovybe Lietuvoje bei Lietuvos ir Vokietijos UAB „Probiznis“. Visi partnerystės renginio dalyviai galės nemokamai lankytis parodos „InnoTrans“ paviljonuose.

Maloniai prašome registruotis iki liepos 28 d. el. paštu m.vilys@lic.lt arba užpildyti elektroninę registracijos anketа: http://www.lic.lt/index.php?1767524150

Kontaktinis asmuo:

Mantas Vilys

Projektų asistentas

UAB Lietuvos inovacijų centras

Tel. (8~5) 235 6116

Mob. tel. (8~686) 50 156

el. p. m.vilys@lic.lt

Informacijos ir IT skyrius

Priminimas PVM mokėtojams

įmonių, kurios nėra pateikusios PVM mokėtojo registravimа patvirtinančio sertifikato 2006-iesiems finansiniams metams, prašome kuo skubiau jį pateikti. Be šio sertifikato nebus galima pateikti Jūsų įmonės paraiškos atitinkamos užsienio valstybės mokesčių inspekcijai. Primename, jog vienai šaliai pateikiamas vienas originalas.

PVM skyrius

"Vežėjų žinios"
Liepa Nr. 14 (122)

"Linava" informuoja

Naujienos

Lietuvos automobilių kelių direkcija

Naujienos

Rinkos naujienos

Naujienos

Veteranai

Naujienos

"Linavos" mokymo centras

Planuojami mokymo kursai ir seminarai

Vž informacija

Kцgel naujovės ir ateities vizija

Muitinėje

Naujienos

Susisiekimo ministerijoje

Naujienos

Teisė

Nauji teisės aktai, aktualūs vežėjams