Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Kronika

Liepa

Liepos 4 d. po daugkartinių asociacijos „Linava“ kreipimųsi į Latvijos Respublikos įvairias institucijas dėl Latvijos pasienio postuose greitai gendančių produktų kontrolės formalumų atlikimo bendra eilės tvarka neatitikimo tarptautinėms konvencijoms, Latvijos Ministrų kabinetas nutarimu Nr.560 pakeitė nustatytа tvarkа, ir nuo 2006 m. liepos 13 d. greitai gendančių produktų pasienio ir muitinės kontrolė atliekama pirmumo tvarka.

Liepos 13 d. asociacija „Linava“ informavo apie išleistas knygelės „Dėl trečiųjų valstybių piliečių įdarbinimo Lietuvos Respublikoje tolimųjų reisų vairuotojais“. Knygelės platinamos asociacijos „Linava“ Informacijos skyriuje (Basanavičiaus g. 45, 206 kab.), taip pat asociacijos skyriuose Kaune, Klaipėdoje, šiauliuose, Panevėžyje ir Alytuje.

Liepos 13–14 d. asociacijos „Linava“ atstovybės Maskvoje vadovas Rimantas Budrevičius kartu su Lietuvos Respublikos ambasados Rusijos Federacijoje bei Lietuvos verslo klubo Maskvoje atstovais dalyvavo dalykinėje išvykoje į Smolensko sritį, kur susipažino su verslininkais, siekiančiais užmegzti komercinius ryšius su Lietuvos įmonėmis, susitiko su kontroliuojančių institucijų vadovais.

Liepos 14 d. asociacija „Linava“ pradėjo konsultacijas su Užsienio reikalų bei Susisiekimo ministerijomis dėl nepakankamo transporto priemonių pralaidumo ir pasienio formalumų įforminimo kontrolės-praleidimo punkte Kalvarija–Budziskas. Susirūpinimа kelia ilgas laikas, kurį Lietuvos ir užsienio valstybių krovininių transporto priemonių vairuotojai yra priversti praleisti Lietuvos ir Lenkijos pasienio ruože.

Liepos 20 d. asociacijoje „Linava“ prezidentas A. Kondrusevičius, sekretorius A. Baranauskas susitiko su Vį „Regitra“ l. e. p. generaliniu direktoriumi L. K. Jasūdžiu, Transporto registracijos metodikos skyriaus vyriausiuoju specialistu L. Skersiniu, Valstybinės kelių transporto inspekcijos viršininko pavaduotoju D. Sadaunyku ir Krovininio transporto skyriaus vedėjo pavaduotoju S. Lingiu. Susitikime buvo aptartas klausimas dėl naujų registracijos liudijimo išdavimo toms transporto priemonėms, kurias įmonės įsigijo po 2006-07-01 lizingo, panaudos ar nuomos būdu. Buvo priimtas sprendimas, kad laikinai, iki bus pakeistos transporto priemonių registravimo taisyklės, naujos formos registracijos liudijimo kitoje pusėje prie žodžio „žymos“ bus įrašyta transporto priemonės naudotojo įmonės pavadinimas, adresas ir registracijos liudijimo galiojimo terminas.

Liepos 24–28 d. „Linavos“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius ir asociacijos atstovybės vadovas Rimantas Budrevičius su darbo vizitu lankėsi Maskvoje.

Susitikime su Rusijos vežėjų asociacijos ASMAP viceprezidentais Jevgenijumi Sudakovu ir Aleksejumi Vasilkovu buvo aptarti būsimo Lietuvos ir Rusijos bendros kelių transporto komisijos posėdžio dalykiniai klausimai. Susitikime derinta komisijos data ir tematika bei diskutuota dėl 2007 m. kelionės leidimų kvotos ir papildomo leidimų kiekio šiems metams.

Liepos 31 d. Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje įvyko susitikimas, kuriame buvo aptariami gyvūninių produktų eksporto bei tranzito į Rusijos Federacijа klausimai. Susitikime dalyvavo Lietuvos mėsos perdirbėjų, logistikos, pienininkų, vežėjų, grūdų perdirbėjų asociacijų vadovai bei pieno ir mėsos perdirbimo įmonių vadovai, žemės ūkio ministerijos sekretorius Vytautas Grušauskas, žemės ūkio ministrės patarėjas žilvinas Vaicekauskas, VMVT vadovai bei specialistai. VMVT susitikimo dalyvius informavo, kad vadovaujantis Europos Sаjungos bei Rusijos pasirašyto memorandumo bei protokolo, pasirašyto tarp Lietuvos ir Rusijos kompetentingų institucijų, nuostatomis Lietuvoje pradėjo dirbti Rusijos ekspertai, vertinantys į Rusijа gabenamų prekių atitiktį Rusijos reikalavimams. Rusijos ekspertų darbas Lietuvoje padės efektyviau šalinti iškilusias eksporto bei tranzito į Rusijos Federacijа kliūtis. VMVT informavo, kad Rusijos federalinės veterinarijos ir fitosanitarijos priežiūros tarnybos įgalioto Jungtinės Rusijos veterinarijos asociacijos eksperto darbа Lietuvos Respublikoje organizuoja UAB „Vetor“ direktorius Jonas Subačius (šermukšnių g. 15, LT-90216, Klaipėda, telefonas (46) 210 626, faksas (46) 210 967, mob. telefonas 8 611 15861).

"Transporto pasaulis"
Rugpjūtis Nr. 8 (68)

"Linava" informuoja

Kronika

Aktualijos

Europoje didėja baudos už KET pažeidimus

Įkaitai ties Latvijos ir Rusijos siena

įvairenybės

Vairuotojo teises

Kriminalai

Vagių jaukas patikliems sunkvežimių ir detalių prikėjams

Vilkikai - pelningas grobis

Nauji modeliai

Buvo trio, liko...?

Stiprūs ir elegantiški pietiečiai

Pravartu žinoti

VKTI kontrolė: saugus eismas ir vienodos vežėjų konkurencijos sаlygos

Servisas

Automobilius remontuoja „Senukai“

Lietuvoje ir pasaulyje

Naujienos

Transporto politika

Autobusų ateitis - koncepcija ftr

Žinotina

PIRELLI pristato

Keleivinis transportas

Solariui - 10

Technika

Didžiausi triukšmadariai - sunkvežimiai

Mokymas

Nauja vairuotojų rengimo programa

Teisė

Vežimo sutarčių forma

Sveikata

Vairuotojas ir orai: kaip sugyventi

Muziejus

Iš GINESO REKORDų KNYGOS