Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Kronika Gruodis

Gruodžio 1 d. asociacijos “Linava" viceprezidentas Jonas Grybauskas kreipėsi į Lietuvos vežėjus išreikšdamas Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos “Linava“ susirūpinimа dėl krovininio transporto grūsčių Lietuvos – Latvijos pasienio postuose. Viceprezidentas atkreipė vežėjų dėmesį į tai, kad vienašališkas ir nepagrįstas Latvijos Respublikos sprendimas reguliuoti įvažiavimа į šiа šalį prieštarauja Europos Sаjungos teisinėms nuostatoms dėl laisvo prekių judėjimo ES teritorija.
Gruodžio 1 d. Lietuvos valstybės institucijų ir asociacijos “Linava“ didelio darbo dėka Lietuvos – Latvijos pasienyje eilių neliko. Apskundus neteisėtus Latvijos veiksmus, Europos Komisija iškėlė bylа dėl Latvijos valstybės institucijų nepagrįsto transporto priemonių sulaikymo pasienio postuose ir paprašė pateikti duomenis apie Lietuvos vežėjų patirtus nuostolius.

Gruodžio 12– 14 d. asociacijos “Linava“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius ir atstovybės Maskvoje vadovas Rimantas Budrevičius dalyvavo susitikimuose su Rusijos vežėjų asociacijos ASMAP ir transporto institucijų vadovais bei su Lietuvos ambasados Rusijoje atstovais. Juose aptarti vežėjams svarbūs klausimai: kelionės leidimų bazinės kvotos 2007 metams, bendradarbiavimo plėtra tarp asociacijų ir kitos aktualijos. Asociacijos prezidentas informavo, jog pasirašytas svarbus susitarimas, numatantis, kad 2007 metams nustatoma bazinė dvišalių kelionės leidimų kvota – 95 000 vnt., o bazinė trišalių kelionės leidimų kvota – 4 000 vnt. Abiejų šalių kelių transporto specialistai sutarė ir toliau plėsti konstruktyvų bendradarbiavimа, atsižvelgdami į didėjanči1 prekybos su Rusija apimt5.

Gruodžio 14 d. asociacijos “Linava“ salėje įvyko devintasis autobusų bei troleibusų parkų vadovų susitikimas. Renginyje buvo aptarti metų rezultatai, darbo problemos, veiklos tendencijos.


Prancūzija


Nacionalinis Prancūzijos kelių informacijos centras (CNIR) informavo, kad šiuo metu sudėtinga patekti į Eurotunelį, todėl vairuotojams patariama naudoti Calais ir Dunkirk uostais. Kelyje A16 laukia didelės vilkikų eilės: 4 km. Boulogne sur Mer kryptimi ir 2 km Calais kryptimi. Keliai Calais-Boulogne sur Mer. kryptimi yra uždaryti ties 43 (Calais Riviere neuve), 44 (Calais St Pierre) ir 45 (Calais porte de Saint-Omer) sankryžomis. Galima važiuoti tik viena Quehen, Herquelingue ir Echinghen viadukų, nutolusių 5 km. į pietus nuo Boulogne sur Mer, eismo juosta.


Lietuva


Didėja deklaruojamų pinigų suma

Muitinės departamentas informavo, kad nuo šių metų birželio 15 dienos keleiviai, įveždami grynuosius pinigus į ES teritorijа iš trečiųjų šalių ar išveždami iš jos į trečiаsias šalis, privalės juos deklaruoti Grynųjų pinigų deklaracijoje pasienio muitinės poste, jeigu gabenamų pinigų vertė bus ne mažesnė kaip 10 000 eurų.
Minėta deklaracijos forma lietuvių, anglų ir rusų kalbomis bei jos pildymas ir muitinis įforminimas patvirtintas Muitinės departamento generalinio direktoriaus 2006 m. gruodžio 29 d. įsakymu Nr.1B – 891. Jis atitinka Europos Parlamento ir Tarybos 2005 m. spalio 26 d. reglamento (EB) Nr.1889/2005 dėl grynųjų pinigų, įvežamų į Bendrijа ar išvežamų iš jos, kontrolės nuostatas.

Informacijos ir IT skyrius"Transporto pasaulis"
Sausis Nr. 1 (73)

"Linava" informuoja

Kronika Gruodis

Naujienos

Aktualijos

Atšvaitai gali išgelbėti givybę

Naujuosius sutikus

Baudžia neatsargiuosius

Ugnis negailestinga

Egzotika

Rekordinio ilgio Roadtrain

Idėjos

“CAKEBOXX” – KONTEINERIS BE DURŲ

įvairenybės

KADA ATSIRADO GATVĖ

Mobilus ryšys

GPS Navigacija: daugiau ir greiciau

Nauji modeliai

MAN TG- A 8 x 4-4 vikrus sunkiasvoris

Opel Vivaro - antroji karta

Oro kondicionavimo sistemos

“Viesa” kuria vėsą

Pagaminta Lietuvoje

Geresnis, negu manoma...

Patirtis

Numatyti sprendimus, kai problemos - dar už horizonto…

Servisas

Ir servisams reikia serviso

Užsienyje

SKANUS KROVINYS

Lietuvoje ir pasaulyje

Kas kam kaip atrodo?

Naujienos

Naujienos

Tramvajus – iš arti

Už valią – kelionė į užsienį

Keleivinis transportas

„Setros“ gamykloje – pavažinėti autobusai

Technika

Afrika – kabinoje, kai už lango speigas

ALFDEX – ALYVOS SEPARATORIUS VARIKLYJE

Naujienos

Teisė

Įmonių bankrotas

Muziejus

AMFIBIJA GMC DUKW – 353