Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

Ekologiški sunkvežimiai – be muito

Baltarusijos transporto ir komunikacijų ministerija parengė projektą, kuris skatins Euro 5 standartą atitinkančių krovininių automobilių įvežimą į šalį.

Pasak Baltarusijos transporto ir komunikacijų ministerijos ministro pirmojo pavaduotojo Nikolaj’aus Verchovec’o, šio projekto tikslas – vežėjams ir kitiems transporto priemonių savininkams sudaryti galimybę įsigyti naujas transporto priemones iš gamintojų nemokant muitų rinkliavos, įvežant jas į Baltarusijos Respublikos teritoriją. Nulinis muitų rinkliavos tarifas sudarys sąlygas atnaujinti transporto priemonių parkus, padidinti ekologiškų transporto priemonių skaičių. Šiuo metu Baltarusijoje įregistruota tik keletas importinių sunkvežimių su Euro 5 varikliais. Transporto priemonėms iki trejų metų su Euro 3 ir Euro 4 varikliais nustatytas minimalus 5 proc. muitų rinkliavos tarifas. Serijiniu būdu Baltarusijoje gaminami sunkvežimiai ir dyzeliniai varikliai, atitinkantys Euro 3 normas. Minsko motorų gamykloje sukurti ir bandomi Euro 4 varikliai. Pagal užsienio šalių vežėjų užsakymus MAZ gaminami sunkvežimiai su importiniais Euro 4 varikliais. Iki 2010 m. MAZ ir MMZ įpareigoti pradėti serijinę Euro 4 standartus atitinkančių sunkvežimių ir šios ekologinės klasės variklių gamybą.

MAZ – MAN su naujos kartos kabinomis

Bendra Baltarusijos ir Vokietijos UAB „MAZ- MAN“ pradėjo gaminti krovininius automobilius su naujos kartos Minsko automobilių gamyklos kabinomis. Anksčiau sunkvežimiai čia buvo gaminami su MAN varikliais ir šio gamintojo kabinomis.

BĮ UAB „MAZ-MAN“ nuo 2005 m. yra oficialusis kompanijos „MAN Nutzfahrzeuge AG“ atstovas Baltarusijoje. 2005 m. šios šalies rinkai parduoti šeši MAN sunkvežimiai, 2006 m. – 26, pernai – 113. Šiemet Baltarusijos vežėjai jau užsisakė apie 200 MAN.

„MAZ- MAN“ gamyba pernai išaugo apie 30 proc., pagaminta ir parduota 108 įvairių modelių ir modifikacijų sunkvežimiai. Šiemet tikimasi gamybą padidinti 1,5–2 kartus. „MAZ- MAN“ sunkvežimius daugiausia perka Baltarusijos vežėjai, dalis jų eksportuojama į Rusiją.

„Neman-Cacciamali“ autobusai

Baltarusijos gamyklos „Neman“ ir Italijos firmos „Cacciamali“ atstovai pasirašė licencijuotą sutartį dėl mažos klasės autobusų bendros gamybos.

2008 m. Lydoje planuojama surinkti 100 autobusų „Neman-Cacciamali“, iš kurių pusė bus eksportuota. Naujieji 20–28 sėdimų vietų autobusai kainuos apie 65 tūkst. JAV dolerių.

Be to, Baltarusijos gamykla „Neman“ šiemet pagamins italų firmai 260 kėbulų autobusams. Miesto autobusai „Neman 5201“ ir priemiesčio maršrutams skirti “Neman 52012“ gaminami su cinkuotais kėbulais.

Parengė Tomas LABŽENTIS

"Vežėjų žinios"
Balandis Nr. 7 (163)

Kaimynų naujienos

Naujienos

Rytų rinkoje

Naujienos

Vž informacija

Keleivininkai lankėsi Maskvoje

„TransBaltica“ – transporto ir logistikos naujienos

Nauji teisės aktai

Darbo santykiai

Keleivinis transportas

LEZ

Mokesčiai

Muitinė

Projektai

Transportas

Muitinėje

Maršrutinio autobuso slėptuvėse – rusiškos cigaretės

Susisiekimo ministerijoje

Naujienos