Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

Papildomai - 5 000 leidimų

Kovo 31 d. Varšuvoje įvyko Lenkijos ir Lietuvos kelių transporto komisijos posėdis. Lietuvos delegacijoje dalyvavo Susisiekimo ministerijos Kelių ir kelių transporto departamento direktorius R.Petravičius, to paties departamento vyr. specialistė B. Sviklienė, Valstybinės kelių transporto inspekcijos viršininkas V. žukauskas ir asociacijos „Linava“ prezidentas A.Kondrusevičius.

Posėdyje svarstyti šių metų leidimų kvotos panaudojimo, abiejų šalių bendradarbiavimo kelių transporto srityje po Europos Sаjungos plėtros, kabotažo, vežimų į trečias šalis ir kiti klausimai.

Po įvykusių derybų Lenkija Lietuvos vežėjams papildomai šiems metams skyrė 5 000 universalių leidimų ir 500 trečios šalies leidimų. Lietuvos ir Lenkijos delegacijos taip pat sutarė, kad nuo šių metų balandžio 15 dienos Euro 2 ir Euro 3 klasifikacijа turintys vilkikai per Lenkijos teritorijа galės važiuoti be kelionės leidimų, kuriuos pakeis Europos Bendrijos (EB) leidimų kopijos.

Lina KARSOKAITė

Asociacijos „Linava“ spaudos atstovė

Pripažino garantu

Nuo 2004 m. gegužės 1 d. Lietuvai tapus visateise Europos Sаjungos nare ir mūsų šalyje įsigalios ES nustatyti reglamentai bei direktyvos.

Garantijos lakštai

Asociacija „Linava“, siekdama išnaudoti ilgametę patirtį ir patikimai veikiantį tranzito kontrolės mechanizmа bei siekdama užtikrinti sklandų Lietuvos vežėjų integravimаsi į Europos transporto bei Bendrijos tranzito rinkа, kreipėsi į Muitinės departamentа prašydama suteikti garanto statusа ir teisę išduoti vienkartinės garantijos lakštus.

Asociacijos specialistų pastangomis buvo išanalizuoti galiojantys ES teisės aktai, reglamentuojantys garantijų pateikimа muitinei, taip pat parengtas sutarties projektas.

šių metų kovo 26 d. asociacijos „Linava“ generalinis sekretorius V. Gilys ir Muitinės departamento direktorius R. Klevečka pasirašė sutartį, kuria asociacija „Linava“ pripažįstama garantu, turinčiu teisę vienkartinės lakštų formos garantijos pagrindu išduoti vienkartinės garantijos lakštus tretiesiems asmenims (vežėjams), EB ir/arba Bendrojo tranzito procedūros vykdytojams.

Po įstojimo į ES 2004 m. gegužės 1 d. Lietuva prisijungs prie Europos Bendrijos tranzito sistemos. ši sistema apima Bendrаjį tranzitа, Bendrijos tranzitа ir TIR tranzitа.

Bendrasis tranzitas

Bendrojo tranzito procedūra taikoma prekėms, gabenamoms tarp ES ir Europos laisvosios prekybos asociacijos (ELPA) šalių - Islandijos, Norvegijos, šveicarijos bei Lichtenšteino. ši procedūra vykdoma remiantis 1987 metų Bendrojo tranzito konvencija. Bendrojo tranzito atveju taikomos T1 arba T2 procedūros, atsižvelgiant į gabenamų prekių statusа (Bendrijos prekės arba ne Bendrijos prekės).

Bendrijos tranzitas

Bendrijos tranzitas vykdomas remiantis Bendrijos muitinės kodeksu šiais atvejais:

1. Kai iš vienos ES muitų teritorijos vietos į kitа gabenamos ne Bendrijos prekės (T1 procedūra).

2. Kai iš vienos ES muitų teritorijos vietos į kitа gabenamos Bendrijos prekės, kurioms taikomos specialios Bendrijos priemonės, pavyzdžiui, Bendrosios žemės ūkio politikos priemonės (T1 procedūra).

3. Kai Bendrijos prekės iš vienos ES muitų teritorijos vietos į kitа gabenamos per trečiаsias šalis.

Vadovaudamasi muitinės veiklos taisyklėmis, muitinė gali reikalauti pateikti garantijа, užtikrinančiа skolos muitinei sumokėjimа.

Garantijа galima pateikti vienu iš šių būdų:

• sumokant piniginį užstatа

• garantuojant garantui.

Remiantis Muitinės departamento ir asociacijos „Linava“ sutartimi, asociacijai „Linava“ suteikiamas garanto statusas, o garanto išduoti lakštai, kaip vienkartinė garantija, gali būti teikiami Bendrijos muitų teritorijoje veikiančioms išvykimo muitinės įstaigoms, taip pat kitų Konvencijos dėl Bendrosios tranzito procedūros susitariančių šalių muitų teritorijose veikiančioms išvykimo įstaigoms.

Garanto įsipareigojimus muitinė gali priimti tik po to, kai duomenys apie garantа bus įtraukti į Europos Komisijos administruojamа tokių garantų sаrašа.

Valerija GLEBOVIENė

Asociacijos „Linava“ vyr. specialistė

Dėl prašymų Bendrijos leidimams

ir jų kopijoms gauti

Pakartotinai primename, jog nuo 2004 m. vasario 17 d. Valstybinėje kelių transporto inspekcijoje priimami prašymai Bendrijos leidimams ir jų kopijoms krovininiam transportui gauti.

Valstybinė kelių transporto inspekcija prašo vežėjų nedelsti ir aktyviai teikti prašymus.

VKTI primena, kad vežėjai, neturintys Bendrijos leidimų ir Bendrijos licencijų bei jų kopijų, nuo 2004 m. gegužės 1 d. negalės vežti krovinių ir keleivių Europos Sаjungos valstybių narių teritorijos maršrutais, ir siūlo nedelsti ir jau dabar rengti dokumentus bei teikti prašymus išduoti Bendrijos leidimus ir Bendrijos licencijas bei jų kopijas.

Papildoma informacija teikiama VKTI interneto svetainėje: www.vkti.lt

Apribojimai Baltarusijoje

Nuo šių metų kovo 22 d. Baltarusijos Respublikos transporto ir komunikacijų ministerija respublikiniuose bendrojo naudojimo keliuose įvedė krovininių transporto priemonių leistinos masės ir ašių apkrovos apribojimus.

Leistinos masės ir ašių apkrovos apribojimai taikomi beveik visuose bendrojo naudojimo keliuose ir apsunkina Lietuvos vežėjams gabenti krovinius tranzitu per Baltarusijos Respublikа arba į Baltarusijos Respublikа.Tai labai riboja Lietuvos vežėjų konkurencingumа ir atima galimybę vykdyti tarptautinius įsipareigojimus dėl krovinių gabenimo Baltarusijos ir kitų šalių gavėjams, kadangi šiuo metu galima gabenti krovinius tik nepilnai pakrautomis transporto priemonėmis.

Asociacija „Linava“ kreipėsi į Užsienio reikalų ir Susisiekimo ministerijas prašydama padėti išspręsti problemа dėl minėtų apribojimų panaikinimo gabenant krovinius tarptautiniais maršrutais.

Vinjetės sistema Bulgarijoje

Bulgarijos vežėjų asociacija AEBTRI informavo, kad nuo 2004 m. balandžio 1 d. dabartinę kelių naudotojų sistemа pakeitė naujoji vinjetės sistema.

šiа informacijа galite rasti asociacijos „Linava“ interneto svetainės Transporto žinyne ( prie nuorodos „Informacija“):

Bulgarija // Krovininis transportas // Rinkliavos/ kelių naudotojų mokesčiai

Papildomа informacijа apie naujаjа vinjetės sistemа galite rasti pridedamame dokumente (anglų kalba).

Informacijos ir IT skyrius

Dėl kelių mokesčio

Austrijoje

Austrijos vežėjų asociacija AISOE informavo, jog nuo 2004 m. kovo 26 d. Austrijoje įsigaliojo naujas įstatymas dėl kelių naudotojų mokesčio mokėjimo tvarkos.1. Vėlesnis mokėjimas pardavimo punktuose / mokesčių kontrolės punktuose

Jeigu dėl kokių nors priežasčių - pvz., techninio „Go-Box“ prietaiso arba elektroninės mokesčių sistemos gedimo, nepakankamo lėšų kiekio išankstinėje sаskaitoje, neteisingai nurodyto ašių skaičiaus - nuo sаskaitos neįmanoma nurašyti reikiamos sumos, sumokėti galima vėliau:

• per 5 valandas arba daugiausia 70 km atstumu nuo mokesčių punkto, kuriame nebuvo nuskaityta reikiama suma;

• artimiausiame „Go“ pardavimo punkte arba mokesčių kontrolės punkte, jeigu jie pasiekiami anksčiau;

• pateikiant „Go - Box“ prietaisа;

• įvardijant vietа, kurioje buvo pirmаsyk nesumokėta, taip pat nurodant po to nuvažiuotа atstumа, už kurį yra taikomas mokestis.2. Alternatyvus laikinas vėlesnis sumokėjimas telefonu

Nuo 2004 m. kovo 26 d. galima atlikti ir laikinа vėlesnį sumokėjimа, paskambinus tel. 0800 400 11 400 (EUROPASS skambučių centras; šis telefono numeris nurodytas ant kiekvieno „Go - Box“ prietaiso), jeigu įvykdytos šios sаlygos:

• „Go - Box“ prietaisas neužregistruoja tik vieno nurašymo nuo sаskaitos;

• telefonu būtina paskambinti per 30 minučių nuo tada, kai neužregistruojamas nurašymas nuo sаskaitos.

Vadinasi, jeigu „Go - Box“ prietaisas nepatvirtina mokesčio nuskaitymo du kartus iš eilės, atidėti sumokėjimo negalima, todėl sumokėti būtina artimiausiame pardavimo punkte arba mokesčių kontrolės punkte, kaip nurodyta aukščiau pateiktame 1 punkte).

Skambinant telefonu, privalu pateikti šiа informacijа:

• transporto priemonės registracijos numerį;

• tikslų laikа ( valandа, minutes ), kai nesėkmingai bandyta atlikti pavedimа;

• mokesčių atkarpа ( automagistralės numerį, kelionės kryptį, tikslų automagistralės kilometrа arba artimiausiа išvažiavimа iš automagistralės);

• numerį, kuriuo būtų galima perskambinti.

Pastabos:

• šis alternatyvus laikinas vėlesnis apmokėjimas telefonu neleidžiamas specialiose mokesčių atkarpose, esančiose keliuose A9, A10, A11, A13 ir S16.

• šia paslauga negali naudotis vairuotojai, nurodę neteisingа ašių skaičių.

Informacijos ir IT skyrius

"Vežėjų žinios"
Balandis Nr.7 (67)

"Linava" informuoja

Naujienos

Kelių transporto inspekcija

Dalykiški susitikimai šveicarijoje

"Linavos" mokymo centras

Planuojami mokymo kursai ir seminarai

Vž informacija

Kauniečiai už permainas ir dabartinį „Linavos“ prezidentа

Naujienos

Teisė

Nauji teisės aktai, aktualūs vežėjams